Pět tipů, jak psát recenze (nejen) na kavárny

Spojit příjemné s užitečným. I tak se dá dívat na příležitost psát pro nějaký časopis recenze na kavárny, restaurace nebo jiné podniky. Jenže jak na to, když se vám na jazyku rozplývá hutný sachr a před sebou máte fajnové kapučíno? Pojďme si říct, jak návštěvu přetavit do poutavého článku a zároveň vše spravedlivě ohodnotit. Řeč bude zejména o kavárnách.

Stejně jako knižní, filmové nebo spotřebitelské recenze mají svá pravidla i ty „labužnické“. Kavárny ale nejsou restaurace, a proto v nich nepůjde tolik o jídlo. Co a jak tedy hodnotit? Podělím se s vámi o několik postřehů, které i z kavárenských povalečů udělají ty nejlepší recenzenty.

Porovnávat porovnatelné – tak jo, dostali jste příležitost podívat se na zoubek (na kávu) kavárenským podnikům pod záštitou nějakého časopisu, webu nebo se do toho pouštíte třeba i jen v rámci svého blogu. První, co je třeba si uvědomit, je, jaké kavárny bude hodnotit. Jinak řečeno: co je bude spojovat. Je totiž dobré srovnávat srovnatelné. Může jít o kavárny v jednom městě, o kavárny se stejným zaměřením (rodinné, literární, hipsterské :-)) nebo třeba o srovnání různých řetězců (Starbucks, Costa Coffee, McCafé). Je to jen na vás.

Stanovte si kritéria – k výše uvedenému si pak sepište, čeho si chcete v navštívených kavárnách všímat. Budete je hodnotit pouze jako konzument? Jde vám jen a jen o kvalitu kávy? Podíváte se na ně i z hlediska marketingové strategie nebo jiných ukazatelů? Opět je to na vás, vyberte si ale minimálně tři čtyři kritéria, ať je o čem psát. Čtenáře zaujme na závěr také grafické shrnutí a obodování zvolených kritérií – například v podobě oblíbených hvězdiček. Může to vypadat třeba takto:

Celkové hodnocení

Prostředí * * * * *

Personál * * * * *

Občerstvení * * * * *

Atmosféra * * * * *

Jednou je málo, dvakrát je akorát – pokud píšete o kavárně, do které chodíte často, je to určitě jednodušší. Bonusem k psaní jsou pro někoho ale zejména kavárny, které díky článkům teprve objeví. Já to tak taky mám. Kolik návštěv stačí k tomu, abyste o nich mohli napsat článek? Jak kdy. Já se držím pravidla, že na obhlídku jdu jednou „tajně“ a podruhé si dám schůzku s jejím provozovatelem. Ideální je ještě třetí návštěva, a to při nějaké akci. Můžete to udělat samozřejmě i jinak. Psát o někom ale úplně za jeho zády by se mi nechtělo. Takže při první návštěvě hodnotím zcela za sebe a při druhé se snažím získat nějaké „info ze zákulisí“, informace, které článku dodají šťávu. Dohromady z toho může vyjít objektivně-subjektivní recenze, a o to tu jde.

Jděte po příběhu – každá kavárna má svůj příběh, zajímavé štamgasty a historky. Její název také určitě nevznikl jen tak. Jděte po tom všem, a máte o čtenáře postaráno. K tomu není co dodat.

Fotky – k textu patří fotky. To dá také rozum. Provozovatel je vám jistě rád poskytne a nechá vás udělat si i vlastní. To je výhoda. Fotky, kterými se kavárna prezentuje třeba na webu, jsou totiž často dělané „bez lidí“. Snaží se zachytit interiér. To se hodí, ale je fajn je doplnit ještě nějakou fotkou z akce, z běžného provozu.

Na závěr je důležité uvést také adresu, otevírací dobu, odkaz na webové stránky či třeba informace o wi-fi. A pozor: v dobrých kavárnách jde konzumace při druhé návštěvě samozřejmě na účet podniku.

Tak co, jdete do toho? Moje recenze najdete v časopise TALENT, kde si beru na paškál zejména literární kavárny. Hledáme totiž literární Kavárnu snů!

TalentDosud vyšlo:

TALENT 1/2015 – úvod do seriálu

Vypít si oblíbenou kávu, přečíst několik stránek z rozečtené knihy, poslechnout si autorské čtení, setkat se s lidmi stejných zájmů – to je jen namátkou několik důvodů, které mohou nasměrovat vaše kroky do literární kavárny. Aby byla vaše cesta snazší, zahajujeme pátrání po literárních kavárnách, které byste rozhodně neměli minout! …

TALENT 2/2015 – Literární kavárna Academia

Pouť po literárních kavárnách začínáme symbolicky v Praze, kolébce kaváren a literárního života, a naše první kroky míří přímo do jejího centra. Na Václavském náměstí nabízí už šestnáctým rokem příjemné posezení i kulturní zážitky Literární kavárna Academia, která v roce 2012 získala prestižní ocenění Czech Gastronomy Awards: Kavárna roku. Mezi její návštěvníky paří mimo jiné Ladislav Špaček, Karel Schwarzenberg či Jan Cimický…

TALENT 3/2015 – Kavárna Mezi Řádky

Kavárna Mezi Řádky oslavila letos v srpnu druhé narozeniny. Kolemjdoucí láká na fairtradovou kávu v bio kvalitě, snídaně a lehké obědy, ale také na knížky. Když vstoupíte, ocitnete se doslova v jejich zajetí. Půjčit si je můžete dokonce i domů. Nebo mezi nimi jen tak pobýt, vytáhnout některou z nich z poličky, zalistovat a uprostřed rušného města se alespoň na chvíli ocitnout mezi řádky…

TALENT 4/2015 – Kavárna Bez Konce (vychází 20. 12. 2015)

Divadlo a literatura k sobě mají hodně blízko. Divadelní a literární kavárny také. A pokud se podaří to vše propojit, doplnit dobrou kávou a milou obsluhou, není na místě váhat, kam zajít posedět. Tentokrát jsme ale opustili Prahu a vydali se do nedalekého Kladna. Do Kavárny Bez Konce. Návštěvníky láká ke vstupu slovy: „Když chcete mít přestávku…“

Lenka
mám ráda dobré příběhy, praktické diáře, červené svetry a pruhovaná trička, ořezané tužky, záložky a knížky, kávu a tři tečky...

Comments are closed.